دوره رایگان زیست شناسی 100

دانلود فیلم معرفی دوره زیست شناسی 100

دانلود فیلم درس 1

دانلود فیلم درس 2

دانلود فیلم درس 3

دانلود فیلم درس4

 

 

 

 

اگه دانش اموز یا داوطلب رشته تجربی هستید، باید براتون واضح باشه که مهمترین درس توی این رشته درس زیست شناسی هستش، هم به لحاظ ضریب درسی که داره و هم بخاطر تاثیری که این درس بر رتبه شما در نتیجه کنکور سراسری میزاره، بچه ها خیلی با این درس مشکل دارن، تقریبا بین دروسی که باید به صورت مفهومی و ترکیبی مطالعه بشن این درس بیشترین جای مانور رو برای طراحان کنکور داره که خیلی میتونند سوالات را مفومی وترکیبی کنند و اصطلاحا سوالات را بپیچونند.،

بچه ها با این درس چالش های زیادی دارند، متوسط درصد بچه ها در این درس خیلی خیلی پایین هست. دلیل اصلی این موضوع می تونه مطالعه نامناسب، و عدم شناخت روش مناسب مطالعه این درس باشه و عدم درست تست زنی در این درس باشه.. شاید دانش آموزان و داوطلبان  کنکوری زمان زیادی رو صرف مطالعه این درس کنن اما به اون نتیجه مطلوب نمیرسن.

سعی کردیم که در این 3ساعتی که توی دوره رایگان زیست شناسی 100  با هم زمان میگذرونیم، از صفر براتون توضیح بدیم که چجوری درس زیست شناسی رو مطالعه کنین و چه روندی رو باید برای مطالعه و مرورشون طی کنین. خیلی از دوستان بد مطالعه هستن، دچار وسواس های مطالعاتی هستن و نمی دونن که در زمان های مرور نباید به اندازه زمان مطالعه پایه زمان صرف کنن مگر اینکه مسیر رو اشتباه رفته باشن، چون مرور زمان کمتری ازتون میگیره.

در مورد پیش خوانی صحبت کردیم، گفتیم که اول کار اصلا باید درس رو چطوری مطالعه کنین، چه مدل تست ها از این درس ها مطرح میشه و به نحهو تست زنی درست در این درس پرداختیم، در امتحانات چکار کنید که بهترین نتیجه را بگیرید، چکار کنید که هم در امتحانات موفق باشید و هم توی کنکور به نتایج عالی برسید. هنر آزمون دادن توی درس زیست شناسی به چه صورت هستش؟ از چه تست هایی رد بشن، روی کدوم تست ها سرمایه گذاری کنید؟کدوم تست ها رو برای مرور وقت بگذارید، اصلا 36 دقیقه برای 50 تا تستی که توی آزمون میاد مناسب هست یا نه؟ چه دانش آموز باشید چه داوطلب، چه سطح بالایی داشته باشید چه سطح باشین باشید،چه تازه شروع کردید چه هنوز شروع به خوندان در این درس نداشتید دوره رایگان زیست شناسی 100 مناسب شماست.می خوایم که پله پله با هم در مهمترین درس رشته علوم تجربی رشد را تجربه کنیم و اصلا هم کار نداریم که توی چه مرحله ای در وضعیت حاضر هستید ، می خوایم که اینجا با هم پیشرفت کنیم و مهمتر از آن بعد از اینکه به درصد های 90 و به بالاتر از اان که رسیدید،در این درصد ها باقی بمانید و تداوم و ثبات در درصدهای بالا داشته باشد و ب روند دایم شما تبدیل شود ونه فقط در یک مقطع کوتاه یا د یک آزمون آزمایشی خاص.و نهایتا در روز آزمون کنکور سراسری بهترین نتیجه ممکن را از مطالعه تون در درس زیست شناسی داشته باشید.

در جلسه آخر اومدیم تیپ و مدل تست ها رو که سالهاس سال طراحان کنکور از انها استفاده می کنند(حتی با وجود تغییرات کتاب های نظام جدید باز هم از مان الگوهای سابق طراحی تست را انجام میدهند) اون ها رو براتون شما توضیح دادیم، بعد از اینکه نحوه مطالعه دروس رو بهتون یاد دادیم، نحوه درست مرور رو بهتون گفتیم، نحوه درست جمع بندی رو درکنید (ممکنه فصل به فصل خوب باشین، اما وقتی حجم دروس زیاد میشه کم بیارید)، میایم و توی آخرین جلسه شما رو با تیپ و مدل سوالات متداول آشنا میکنیم. خیلی از دوستان این تصور رو دارن که چون دروس نظام جدید شد همه تست ها عوض شدن، در صورتی که با توجه چیزایی که بررسی کردیم، متوجه شدیم که شاید کمتر از 5 تست از سوال ها در تیپ و مدل تفاوت دارند هرچندکه یک داوطلب حرفه ای انقدر به مفاهم وانواع روش ها تسلط دار که سر جلسه آزمون شوکه نشود. یکسری از مباحث در نظام قدیم و جدید مشترک بودن و باز هم تست هاشون در کنکور به همان سبک تکرار شدند که در این دوره به آنها می پردازیم. کسی که اصول کار رو درک کرده باشه و بدونه که طراح چطوری تست میده، قطعا توی کنکور سراسری درصدهای بالایی کسب خواهد کرد، چرا میگیم قطعا؟؟؟ چون داریم نتیجه سال ها تجربه خودمون رو با شما در میون میزاریم و می دونیم که طراح اونقدر ها هم قدرت مانور نداره، البته سال هایی داشتیم که طراح از خودش خلاقیت نشون بده اما این تغییرات بیش از 5 یا 10 درصد نبودن، اون هم برای فردی که بر سه کتاب مسلط باشه و بدونه که مطالعه در زیست به چه نحوی هستش، با چالش خاصی روبرو نخواهد شد. البته این نکته رو فراموش نکنین که اگر آزمونی فوق العاده سخت باشه برای همه همینطور هستش و درصدهای همه افراد پایین میاد، که امکان این موضوع هم کم هستش چون در سال های اخیر نحوه چیدمان سوالات خیلی متعادل شده و حرکات هیجانی کمتر دیده میشه.

یکسری تست های مبحثی هر سال دارن به صورت روتین تکرار میشن، مثلا بحث های گیاهی که حتی با عوض شدن کتاب هم همچنان وجود داره و حتی مبحث و مدل تست دادن ان اصلا تغییر نکرده و به احتمال زیاد این روند ادامه پیدا کنه، میشه تست های ژنتیک رو هم مثال زد، شاید تعدادشون کمتر شده باشه اما باز هم به صورت روتین و عموما تست های خیلی سختی هم نیستن.

در مورد اشتباهات رایج دوستان کنکوری توی تست زدن صحبت میکنیم، مثلا اینکه اکثر اوقات به قید ها توجه نمیکنن، به شکل ها توجه نمیشه، به خواسته طراح در تست ها توجه نمیکنن و… سعی کردیم توی دوره به همه این موراد پرداخته بشه، اینطوری خیلی خیلی به بچه ها کمک میشه که تو هر سطحی هستن، به تدریج رشد کنن و به سطوح و درصدهای بالاتر و به ثبات برسن. یه طوری که بتونن وضعیت تقریبی خودشون رو در آزمون پیش بینی کنن.

امیدورام که توی دوره زیست شناسی صد ببینمتون.

دانلود فیلم معرفی دوره زیست شناسی 100

دانلود فیلم درس 1

دانلود فیلم درس 2

دانلود فیلم درس 3

دانلود فیلم درس4

 

 

 

 

همچنین ببینید

زیست را از کدام پایه شروع کنم؟

زیست شناسی کنکور را از کدام پایه شورع کنیم؟

برای داوطلبانی که زیست شناسی کنکور را می خواهند شروع کنند،این سوال اساسی پیش میاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.